Osmanbey Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Osmanbey Tesisat – 0532 384 77 07

Osmanbey Tesisat – 0532 384 77 07Osmanbey Tesisat – 0532 384 77 07Osmanbey Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Osmanbey su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Osmanbey su kaçak tespiti, Osmanbey tıkanıklık açma, Osmanbey musluk tamiri ve Osmanbey klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Osmanbey Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Osmanbey tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Osmanbey sifon ya da Osmanbey gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Osmanbey sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Osmanbey bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Osmanbey Su Kaçak Tespiti
 • Osmanbey Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Osmanbey Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Osmanbey Taharet Musluğu Tamiri
 • Osmanbey Klozet Sifonu Tamiri
 • Osmanbey Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Osmanbey Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Osmanbey Gömme Rezervuar Tamiri
 • Osmanbey Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Osmanbey Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Osmanbey Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Osmanbey Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Osmanbey Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Osmanbey Su Deposu Montajı
 • Osmanbey Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Osmanbey Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Osmanbey Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Osmanbey tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Osmanbey Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Osmanbey Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Osmanbey rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Osmanbey Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Osmanbey Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Osmanbey Tesisat

Osmanbey Tesisat