Pendik Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Pendik Tesisat – 0532 384 77 07

Pendik Tesisat – 0532 384 77 07Pendik Tesisat – 0532 384 77 07Pendik Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Pendik su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Pendik su kaçak tespiti, Pendik tıkanıklık açma, Pendik musluk tamiri ve Pendik klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Pendik Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Pendik tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Pendik sifon ya da Pendik gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Pendik sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Pendik bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Pendik Su Kaçak Tespiti
 • Pendik Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Pendik Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Pendik Taharet Musluğu Tamiri
 • Pendik Klozet Sifonu Tamiri
 • Pendik Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Pendik Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Pendik Gömme Rezervuar Tamiri
 • Pendik Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Pendik Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Pendik Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Pendik Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Pendik Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Pendik Su Deposu Montajı
 • Pendik Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Pendik Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira sePendikk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Pendik Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Pendik tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Pendik Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Pendik Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Pendik rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Pendik Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Pendik Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Pendik Tesisat

Pendik Tesisat