Pınartepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Büyükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Pınartepe Tesisat – 0532 384 77 07

Pınartepe Tesisat – 0532 384 77 07Pınartepe Tesisat – 0532 384 77 07Pınartepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Pınartepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Pınartepe su kaçak tespiti, Pınartepe tıkanıklık açma, Pınartepe musluk tamiri ve Pınartepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Pınartepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Pınartepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Pınartepe sifon ya da Pınartepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Pınartepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmPınartepetedir.

Pınartepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Pınartepe Su Kaçak Tespiti
 • Pınartepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Pınartepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Pınartepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Pınartepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Pınartepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Pınartepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Pınartepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Pınartepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Pınartepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Pınartepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Pınartepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Pınartepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Pınartepe Su Deposu Montajı
 • Pınartepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Pınartepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Pınartepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Pınartepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Pınartepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Pınartepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Pınartepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Pınartepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Pınartepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Pınartepe Tesisat

Pınartepe Tesisat