Reşadiye Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Çekmeköy Su Tesisatçısı  >>  Reşadiye Tesisat – 0532 384 77 07

Reşadiye Tesisat – 0532 384 77 07Reşadiye Tesisat – 0532 384 77 07Reşadiye Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Reşadiye su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Reşadiye su kaçak tespiti, Reşadiye tıkanıklık açma, Reşadiye musluk tamiri ve Reşadiye klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Reşadiye Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Reşadiye tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Reşadiye sifon ya da Reşadiye gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Reşadiye sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmReşadiyetedir.

Reşadiye bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Reşadiye Su Kaçak Tespiti
 • Reşadiye Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Reşadiye Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Reşadiye Taharet Musluğu Tamiri
 • Reşadiye Klozet Sifonu Tamiri
 • Reşadiye Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Reşadiye Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Reşadiye Gömme Rezervuar Tamiri
 • Reşadiye Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Reşadiye Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Reşadiye Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Reşadiye Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Reşadiye Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Reşadiye Su Deposu Montajı
 • Reşadiye Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Reşadiye Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Reşadiye Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Reşadiye tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Reşadiye Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Reşadiye Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Reşadiye rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Reşadiye Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Reşadiye Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Reşadiye Tesisat

Reşadiye Tesisat