Reşitpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sarıyer Su Tesisatçısı  >>  Reşitpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Reşitpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Reşitpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Reşitpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Reşitpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Reşitpaşa su kaçak tespiti, Reşitpaşa tıkanıklık açma, Reşitpaşa musluk tamiri ve Reşitpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Reşitpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Reşitpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Reşitpaşa sifon ya da Reşitpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Reşitpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmReşitpaşatedir.

Reşitpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Reşitpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Reşitpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Reşitpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Reşitpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Reşitpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Reşitpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Reşitpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Reşitpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Reşitpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Reşitpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Reşitpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Reşitpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Reşitpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Reşitpaşa Su Deposu Montajı
 • Reşitpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Reşitpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seReşitpaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Reşitpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Reşitpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Reşitpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Reşitpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Reşitpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Reşitpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Reşitpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Reşitpaşa Tesisat

Reşitpaşa Tesisat