Şamlar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Başakşehir Su Tesisatçısı  >>  Şamlar Tesisat – 0532 384 77 07

Şamlar Tesisat – 0532 384 77 07Şamlar Tesisat – 0532 384 77 07Şamlar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şamlar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şamlar su kaçak tespiti, Şamlar tıkanıklık açma, Şamlar musluk tamiri ve Şamlar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şamlar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şamlar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şamlar sifon ya da Şamlar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şamlar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Şamlar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şamlar Su Kaçak Tespiti
 • Şamlar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şamlar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şamlar Taharet Musluğu Tamiri
 • Şamlar Klozet Sifonu Tamiri
 • Şamlar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şamlar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şamlar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şamlar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şamlar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şamlar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şamlar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şamlar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şamlar Su Deposu Montajı
 • Şamlar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şamlar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seŞamlark malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şamlar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şamlar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şamlar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şamlar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şamlar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şamlar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şamlar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şamlar Tesisat

Şamlar Tesisat