Sancaktepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Sancaktepe Tesisat – 0532 384 77 07

Sancaktepe Tesisat – 0532 384 77 07Sancaktepe Tesisat – 0532 384 77 07Sancaktepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sancaktepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sancaktepe su kaçak tespiti, Sancaktepe tıkanıklık açma, Sancaktepe musluk tamiri ve Sancaktepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sancaktepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sancaktepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sancaktepe sifon ya da Sancaktepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sancaktepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sancaktepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sancaktepe Su Kaçak Tespiti
 • Sancaktepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sancaktepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sancaktepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Sancaktepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Sancaktepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sancaktepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sancaktepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sancaktepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sancaktepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sancaktepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sancaktepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sancaktepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sancaktepe Su Deposu Montajı
 • Sancaktepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sancaktepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSancaktepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sancaktepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sancaktepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sancaktepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sancaktepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sancaktepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sancaktepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sancaktepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sancaktepe Tesisat

Sancaktepe Tesisat