Şehzadebaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Şehzadebaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Şehzadebaşı Tesisat – 0532 384 77 07Şehzadebaşı Tesisat – 0532 384 77 07Şehzadebaşı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şehzadebaşı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şehzadebaşı su kaçak tespiti, Şehzadebaşı tıkanıklık açma, Şehzadebaşı musluk tamiri ve Şehzadebaşı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şehzadebaşı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şehzadebaşı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şehzadebaşı sifon ya da Şehzadebaşı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şehzadebaşı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Şehzadebaşı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şehzadebaşı Su Kaçak Tespiti
 • Şehzadebaşı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şehzadebaşı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şehzadebaşı Taharet Musluğu Tamiri
 • Şehzadebaşı Klozet Sifonu Tamiri
 • Şehzadebaşı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şehzadebaşı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şehzadebaşı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şehzadebaşı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şehzadebaşı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şehzadebaşı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şehzadebaşı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şehzadebaşı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şehzadebaşı Su Deposu Montajı
 • Şehzadebaşı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şehzadebaşı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seŞehzadebaşık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şehzadebaşı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şehzadebaşı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şehzadebaşı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şehzadebaşı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şehzadebaşı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şehzadebaşı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şehzadebaşı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şehzadebaşı Tesisat

Şehzadebaşı Tesisat