Selamiçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Selamiçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Selamiçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Selamiçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Selamiçeşme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Selamiçeşme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Selamiçeşme su kaçak tespiti, Selamiçeşme tıkanıklık açma, Selamiçeşme musluk tamiri ve Selamiçeşme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Selamiçeşme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Selamiçeşme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Selamiçeşme sifon ya da Selamiçeşme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Selamiçeşme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Selamiçeşme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Selamiçeşme Su Kaçak Tespiti
 • Selamiçeşme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Selamiçeşme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Selamiçeşme Taharet Musluğu Tamiri
 • Selamiçeşme Klozet Sifonu Tamiri
 • Selamiçeşme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Selamiçeşme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Selamiçeşme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Selamiçeşme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Selamiçeşme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Selamiçeşme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Selamiçeşme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Selamiçeşme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Selamiçeşme Su Deposu Montajı
 • Selamiçeşme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Selamiçeşme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSelamiçeşmek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Selamiçeşme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Selamiçeşme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Selamiçeşme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Selamiçeşme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Selamiçeşme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Selamiçeşme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Selamiçeşme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Selamiçeşme Tesisat

Selamiçeşme Tesisat