Silivri Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Silivri Tesisat – 0532 384 77 07

Silivri Tesisat – 0532 384 77 07Silivri Tesisat – 0532 384 77 07Silivri Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Silivri su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Silivri su kaçak tespiti, Silivri tıkanıklık açma, Silivri musluk tamiri ve Silivri klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Silivri Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Silivri tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Silivri sifon ya da Silivri gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Silivri sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Silivri bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Silivri Su Kaçak Tespiti
 • Silivri Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Silivri Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Silivri Taharet Musluğu Tamiri
 • Silivri Klozet Sifonu Tamiri
 • Silivri Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Silivri Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Silivri Gömme Rezervuar Tamiri
 • Silivri Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Silivri Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Silivri Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Silivri Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Silivri Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Silivri Su Deposu Montajı
 • Silivri Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Silivri Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSilivrik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Silivri Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Silivri tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Silivri Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Silivri Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Silivri rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Silivri Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Silivri Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Silivri Tesisat

Silivri Tesisat