Sırapınar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Çekmeköy Su Tesisatçısı  >>  Sırapınar Tesisat – 0532 384 77 07

Sırapınar Tesisat – 0532 384 77 07Sırapınar Tesisat – 0532 384 77 07Sırapınar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sırapınar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sırapınar su kaçak tespiti, Sırapınar tıkanıklık açma, Sırapınar musluk tamiri ve Sırapınar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sırapınar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sırapınar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sırapınar sifon ya da Sırapınar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sırapınar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmSırapınartedir.

Sırapınar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sırapınar Su Kaçak Tespiti
 • Sırapınar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sırapınar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sırapınar Taharet Musluğu Tamiri
 • Sırapınar Klozet Sifonu Tamiri
 • Sırapınar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sırapınar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sırapınar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sırapınar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sırapınar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sırapınar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sırapınar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sırapınar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sırapınar Su Deposu Montajı
 • Sırapınar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sırapınar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sırapınar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sırapınar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sırapınar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sırapınar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sırapınar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sırapınar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sırapınar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sırapınar Tesisat

Sırapınar Tesisat