Söğütlü Çeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Küçükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Söğütlü Çeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Söğütlü Çeşme Tesisat – 0532 384 77 07Söğütlü Çeşme Tesisat – 0532 384 77 07Söğütlü Çeşme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Söğütlü Çeşme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Söğütlü Çeşme su kaçak tespiti, Söğütlü Çeşme tıkanıklık açma, Söğütlü Çeşme musluk tamiri ve Söğütlü Çeşme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Söğütlü Çeşme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Söğütlü Çeşme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Söğütlü Çeşme sifon ya da Söğütlü Çeşme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Söğütlü Çeşme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Söğütlü Çeşme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Söğütlü Çeşme Su Kaçak Tespiti
 • Söğütlü Çeşme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Söğütlü Çeşme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Söğütlü Çeşme Taharet Musluğu Tamiri
 • Söğütlü Çeşme Klozet Sifonu Tamiri
 • Söğütlü Çeşme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Söğütlü Çeşme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Söğütlü Çeşme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Söğütlü Çeşme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Söğütlü Çeşme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Söğütlü Çeşme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Söğütlü Çeşme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Söğütlü Çeşme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Söğütlü Çeşme Su Deposu Montajı
 • Söğütlü Çeşme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Söğütlü Çeşme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSöğütlü Çeşmek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Söğütlü Çeşme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Söğütlü Çeşme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Söğütlü Çeşme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Söğütlü Çeşme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Söğütlü Çeşme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Söğütlü Çeşme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Söğütlü Çeşme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Söğütlü Çeşme Tesisat

Söğütlü Çeşme Tesisat