Sümbül Efendi Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Sümbül Efendi Tesisat – 0532 384 77 07

Sümbül Efendi Tesisat – 0532 384 77 07Sümbül Efendi Tesisat – 0532 384 77 07Sümbül Efendi Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sümbül Efendi su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sümbül Efendi su kaçak tespiti, Sümbül Efendi tıkanıklık açma, Sümbül Efendi musluk tamiri ve Sümbül Efendi klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sümbül Efendi Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sümbül Efendi tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sümbül Efendi sifon ya da Sümbül Efendi gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sümbül Efendi sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sümbül Efendi bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sümbül Efendi Su Kaçak Tespiti
 • Sümbül Efendi Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sümbül Efendi Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sümbül Efendi Taharet Musluğu Tamiri
 • Sümbül Efendi Klozet Sifonu Tamiri
 • Sümbül Efendi Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sümbül Efendi Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sümbül Efendi Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sümbül Efendi Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sümbül Efendi Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sümbül Efendi Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sümbül Efendi Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sümbül Efendi Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sümbül Efendi Su Deposu Montajı
 • Sümbül Efendi Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sümbül Efendi Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSümbül Efendik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sümbül Efendi Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sümbül Efendi tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sümbül Efendi Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sümbül Efendi Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sümbül Efendi rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sümbül Efendi Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sümbül Efendi Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sümbül Efendi Tesisat

Sümbül Efendi Tesisat