Tarlabaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Tarlabaşı Tesisat – 0532 384 77 07

Tarlabaşı Tesisat – 0532 384 77 07Tarlabaşı Tesisat – 0532 384 77 07Tarlabaşı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Tarlabaşı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Tarlabaşı su kaçak tespiti, Tarlabaşı tıkanıklık açma, Tarlabaşı musluk tamiri ve Tarlabaşı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Tarlabaşı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Tarlabaşı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Tarlabaşı sifon ya da Tarlabaşı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Tarlabaşı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Tarlabaşı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Tarlabaşı Su Kaçak Tespiti
 • Tarlabaşı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Tarlabaşı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Tarlabaşı Taharet Musluğu Tamiri
 • Tarlabaşı Klozet Sifonu Tamiri
 • Tarlabaşı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Tarlabaşı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Tarlabaşı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Tarlabaşı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Tarlabaşı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Tarlabaşı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Tarlabaşı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Tarlabaşı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Tarlabaşı Su Deposu Montajı
 • Tarlabaşı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tarlabaşı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTarlabaşık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Tarlabaşı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Tarlabaşı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Tarlabaşı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Tarlabaşı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Tarlabaşı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Tarlabaşı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Tarlabaşı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Tarlabaşı Tesisat

Tarlabaşı Tesisat