Taşlıtarla Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Taşlıtarla Tesisat – 0532 384 77 07

Taşlıtarla Tesisat – 0532 384 77 07Taşlıtarla Tesisat – 0532 384 77 07Taşlıtarla Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Taşlıtarla su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Taşlıtarla su kaçak tespiti, Taşlıtarla tıkanıklık açma, Taşlıtarla musluk tamiri ve Taşlıtarla klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Taşlıtarla Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Taşlıtarla tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Taşlıtarla sifon ya da Taşlıtarla gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Taşlıtarla sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Taşlıtarla bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Taşlıtarla Su Kaçak Tespiti
 • Taşlıtarla Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Taşlıtarla Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Taşlıtarla Taharet Musluğu Tamiri
 • Taşlıtarla Klozet Sifonu Tamiri
 • Taşlıtarla Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Taşlıtarla Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Taşlıtarla Gömme Rezervuar Tamiri
 • Taşlıtarla Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Taşlıtarla Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Taşlıtarla Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Taşlıtarla Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Taşlıtarla Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Taşlıtarla Su Deposu Montajı
 • Taşlıtarla Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Taşlıtarla Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTaşlıtarlak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Taşlıtarla Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Taşlıtarla tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Taşlıtarla Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Taşlıtarla Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Taşlıtarla rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Taşlıtarla Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Taşlıtarla Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Taşlıtarla Tesisat

Taşlıtarla Tesisat