Taşoluk Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Arnavutköy Su Tesisatçısı  >>  Taşoluk Tesisat – 0532 384 77 07

Taşoluk Tesisat – 0532 384 77 07Taşoluk Tesisat – 0532 384 77 07Taşoluk Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Taşoluk su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Taşoluk su kaçak tespiti, Taşoluk tıkanıklık açma, Taşoluk musluk tamiri ve Taşoluk klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Taşoluk Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Taşoluk tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Taşoluk sifon ya da Taşoluk gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Taşoluk sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmTaşoluktedir.

Taşoluk bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Taşoluk Su Kaçak Tespiti
 • Taşoluk Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Taşoluk Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Taşoluk Taharet Musluğu Tamiri
 • Taşoluk Klozet Sifonu Tamiri
 • Taşoluk Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Taşoluk Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Taşoluk Gömme Rezervuar Tamiri
 • Taşoluk Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Taşoluk Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Taşoluk Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Taşoluk Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Taşoluk Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Taşoluk Su Deposu Montajı
 • Taşoluk Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Taşoluk Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Taşoluk Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Taşoluk tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Taşoluk Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Taşoluk Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Taşoluk rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Taşoluk Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Taşoluk Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Taşoluk Tesisat

Taşoluk Tesisat