Tünel Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Tünel Tesisat – 0532 384 77 07

Tünel Tesisat – 0532 384 77 07Tünel Tesisat – 0532 384 77 07Tünel Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Tünel su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Tünel su kaçak tespiti, Tünel tıkanıklık açma, Tünel musluk tamiri ve Tünel klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Tünel Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Tünel tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Tünel sifon ya da Tünel gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Tünel sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Tünel bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Tünel Su Kaçak Tespiti
 • Tünel Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Tünel Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Tünel Taharet Musluğu Tamiri
 • Tünel Klozet Sifonu Tamiri
 • Tünel Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Tünel Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Tünel Gömme Rezervuar Tamiri
 • Tünel Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Tünel Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Tünel Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Tünel Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Tünel Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Tünel Su Deposu Montajı
 • Tünel Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tünel Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTünelk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Tünel Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Tünel tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Tünel Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Tünel Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Tünel rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Tünel Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Tünel Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Tünel Tesisat

Tünel Tesisat