Yıldız Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Yıldız Tesisat – 0532 384 77 07

Yıldız Tesisat – 0532 384 77 07Yıldız Tesisat – 0532 384 77 07Yıldız Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yıldız su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yıldız su kaçak tespiti, Yıldız tıkanıklık açma, Yıldız musluk tamiri ve Yıldız klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yıldız Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yıldız tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yıldız sifon ya da Yıldız gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yıldız sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yıldız bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yıldız Su Kaçak Tespiti
 • Yıldız Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yıldız Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yıldız Taharet Musluğu Tamiri
 • Yıldız Klozet Sifonu Tamiri
 • Yıldız Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yıldız Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yıldız Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yıldız Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yıldız Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yıldız Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yıldız Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yıldız Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yıldız Su Deposu Montajı
 • Yıldız Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yıldız Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYıldızk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yıldız Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yıldız tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yıldız Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yıldız Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yıldız rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yıldız Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yıldız Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yıldız Tesisat

Yıldız Tesisat