Zincirlikuyu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Zincirlikuyu Tesisat – 0532 384 77 07

Zincirlikuyu Tesisat – 0532 384 77 07Zincirlikuyu Tesisat – 0532 384 77 07Zincirlikuyu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Zincirlikuyu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Zincirlikuyu su kaçak tespiti, Zincirlikuyu tıkanıklık açma, Zincirlikuyu musluk tamiri ve Zincirlikuyu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Zincirlikuyu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Zincirlikuyu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Zincirlikuyu sifon ya da Zincirlikuyu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Zincirlikuyu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Zincirlikuyu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Zincirlikuyu Su Kaçak Tespiti
 • Zincirlikuyu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Zincirlikuyu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Zincirlikuyu Taharet Musluğu Tamiri
 • Zincirlikuyu Klozet Sifonu Tamiri
 • Zincirlikuyu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Zincirlikuyu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Zincirlikuyu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Zincirlikuyu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Zincirlikuyu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Zincirlikuyu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Zincirlikuyu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Zincirlikuyu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Zincirlikuyu Su Deposu Montajı
 • Zincirlikuyu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Zincirlikuyu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seZincirlikuyuk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Zincirlikuyu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Zincirlikuyu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Zincirlikuyu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Zincirlikuyu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Zincirlikuyu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Zincirlikuyu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Zincirlikuyu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Zincirlikuyu Tesisat

Zincirlikuyu Tesisat