19 Mayıs Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kadıköy Su Tesisatçısı  >>  19 Mayıs Tesisat – 0532 384 77 07

19 Mayıs Tesisat – 0532 384 77 0719 Mayıs Tesisat – 0532 384 77 0719 Mayıs Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

19 Mayıs su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı 19 Mayıs su kaçak tespiti, 19 Mayıs tıkanıklık açma, 19 Mayıs musluk tamiri ve 19 Mayıs klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

19 Mayıs Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir 19 Mayıs tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası 19 Mayıs sifon ya da 19 Mayıs gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma 19 Mayıs sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

19 Mayıs bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • 19 Mayıs Su Kaçak Tespiti
 • 19 Mayıs Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • 19 Mayıs Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • 19 Mayıs Taharet Musluğu Tamiri
 • 19 Mayıs Klozet Sifonu Tamiri
 • 19 Mayıs Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • 19 Mayıs Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • 19 Mayıs Gömme Rezervuar Tamiri
 • 19 Mayıs Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • 19 Mayıs Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • 19 Mayıs Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • 19 Mayıs Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • 19 Mayıs Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • 19 Mayıs Su Deposu Montajı
 • 19 Mayıs Cihazla Su Kaçağı Tespiti

19 Mayıs Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira se19 Mayısk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

19 Mayıs Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla 19 Mayıs tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

19 Mayıs Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

19 Mayıs Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, 19 Mayıs rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

19 Mayıs Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

19 Mayıs Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

19 Mayıs Tesisat

19 Mayıs Tesisat