Ahırkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Ahırkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ahırkapı Tesisat – 0532 384 77 07Ahırkapı Tesisat – 0532 384 77 07Ahırkapı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ahırkapı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ahırkapı su kaçak tespiti, Ahırkapı tıkanıklık açma, Ahırkapı musluk tamiri ve Ahırkapı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ahırkapı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ahırkapı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ahırkapı sifon ya da Ahırkapı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ahırkapı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ahırkapı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ahırkapı Su Kaçak Tespiti
 • Ahırkapı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ahırkapı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ahırkapı Taharet Musluğu Tamiri
 • Ahırkapı Klozet Sifonu Tamiri
 • Ahırkapı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ahırkapı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ahırkapı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ahırkapı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ahırkapı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ahırkapı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ahırkapı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ahırkapı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ahırkapı Su Deposu Montajı
 • Ahırkapı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ahırkapı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ahırkapı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ahırkapı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ahırkapı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ahırkapı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ahırkapı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ahırkapı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ahırkapı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ahırkapı Tesisat

Ahırkapı Tesisat