Akaretler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Akaretler Tesisat – 0532 384 77 07

Akaretler Tesisat – 0532 384 77 07Akaretler Tesisat – 0532 384 77 07Akaretler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Akaretler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Akaretler su kaçak tespiti, Akaretler tıkanıklık açma, Akaretler musluk tamiri ve Akaretler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Akaretler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Akaretler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Akaretler sifon ya da Akaretler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Akaretler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Akaretler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Akaretler Su Kaçak Tespiti
 • Akaretler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Akaretler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Akaretler Taharet Musluğu Tamiri
 • Akaretler Klozet Sifonu Tamiri
 • Akaretler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Akaretler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Akaretler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Akaretler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Akaretler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Akaretler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Akaretler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Akaretler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Akaretler Su Deposu Montajı
 • Akaretler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Akaretler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Akaretler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Akaretler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Akaretler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Akaretler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Akaretler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Akaretler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Akaretler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Akaretler Tesisat

Akaretler Tesisat