Alemdar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Alemdar Tesisat – 0532 384 77 07

Alemdar Tesisat – 0532 384 77 07Alemdar Tesisat – 0532 384 77 07Alemdar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Alemdar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Alemdar su kaçak tespiti, Alemdar tıkanıklık açma, Alemdar musluk tamiri ve Alemdar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Alemdar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Alemdar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Alemdar sifon ya da Alemdar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Alemdar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Alemdar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Alemdar Su Kaçak Tespiti
 • Alemdar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Alemdar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Alemdar Taharet Musluğu Tamiri
 • Alemdar Klozet Sifonu Tamiri
 • Alemdar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Alemdar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Alemdar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Alemdar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Alemdar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Alemdar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Alemdar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Alemdar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Alemdar Su Deposu Montajı
 • Alemdar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Alemdar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAlemdark malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Alemdar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Alemdar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Alemdar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Alemdar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Alemdar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Alemdar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Alemdar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Alemdar Tesisat

Alemdar Tesisat