Hocapaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Hocapaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Hocapaşa Tesisat – 0532 384 77 07Hocapaşa Tesisat – 0532 384 77 07Hocapaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Hocapaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Hocapaşa su kaçak tespiti, Hocapaşa tıkanıklık açma, Hocapaşa musluk tamiri ve Hocapaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Hocapaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Hocapaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Hocapaşa sifon ya da Hocapaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Hocapaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Hocapaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Hocapaşa Su Kaçak Tespiti
 • Hocapaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Hocapaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Hocapaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Hocapaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Hocapaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Hocapaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Hocapaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Hocapaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Hocapaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Hocapaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Hocapaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Hocapaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Hocapaşa Su Deposu Montajı
 • Hocapaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Hocapaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seHocapaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Hocapaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Hocapaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Hocapaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Hocapaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Hocapaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Hocapaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Hocapaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Hocapaşa Tesisat

Hocapaşa Tesisat