Alkent Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Büyükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Alkent Tesisat – 0532 384 77 07

Alkent Tesisat – 0532 384 77 07Alkent Tesisat – 0532 384 77 07Alkent Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Alkent su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Alkent su kaçak tespiti, Alkent tıkanıklık açma, Alkent musluk tamiri ve Alkent klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Alkent Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Alkent tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Alkent sifon ya da Alkent gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Alkent sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmAlkenttedir.

Alkent bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Alkent Su Kaçak Tespiti
 • Alkent Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Alkent Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Alkent Taharet Musluğu Tamiri
 • Alkent Klozet Sifonu Tamiri
 • Alkent Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Alkent Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Alkent Gömme Rezervuar Tamiri
 • Alkent Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Alkent Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Alkent Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Alkent Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Alkent Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Alkent Su Deposu Montajı
 • Alkent Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Alkent Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Alkent Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Alkent tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Alkent Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Alkent Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Alkent rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Alkent Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Alkent Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Alkent Tesisat

Alkent Tesisat