Çakmaklı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Büyükçekmece Su Tesisatçısı  >>  Çakmaklı Tesisat – 0532 384 77 07

Çakmaklı Tesisat – 0532 384 77 07Çakmaklı Tesisat – 0532 384 77 07Çakmaklı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çakmaklı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çakmaklı su kaçak tespiti, Çakmaklı tıkanıklık açma, Çakmaklı musluk tamiri ve Çakmaklı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çakmaklı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çakmaklı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çakmaklı sifon ya da Çakmaklı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çakmaklı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmÇakmaklıtedir.

Çakmaklı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çakmaklı Su Kaçak Tespiti
 • Çakmaklı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çakmaklı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çakmaklı Taharet Musluğu Tamiri
 • Çakmaklı Klozet Sifonu Tamiri
 • Çakmaklı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çakmaklı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çakmaklı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çakmaklı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çakmaklı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çakmaklı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çakmaklı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çakmaklı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çakmaklı Su Deposu Montajı
 • Çakmaklı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çakmaklı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çakmaklı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çakmaklı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çakmaklı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çakmaklı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çakmaklı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çakmaklı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çakmaklı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çakmaklı Tesisat

Çakmaklı Tesisat