Altıntepsi Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bayrampaşa Su Tesisatçısı  >>  Altıntepsi Tesisat – 0532 384 77 07

Altıntepsi Tesisat – 0532 384 77 07Altıntepsi Tesisat – 0532 384 77 07Altıntepsi Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Altıntepsi su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Altıntepsi su kaçak tespiti, Altıntepsi tıkanıklık açma, Altıntepsi musluk tamiri ve Altıntepsi klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Altıntepsi Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Altıntepsi tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Altıntepsi sifon ya da Altıntepsi gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Altıntepsi sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmAltıntepsitedir.

Altıntepsi bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Altıntepsi Su Kaçak Tespiti
 • Altıntepsi Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Altıntepsi Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Altıntepsi Taharet Musluğu Tamiri
 • Altıntepsi Klozet Sifonu Tamiri
 • Altıntepsi Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Altıntepsi Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Altıntepsi Gömme Rezervuar Tamiri
 • Altıntepsi Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Altıntepsi Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Altıntepsi Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Altıntepsi Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Altıntepsi Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Altıntepsi Su Deposu Montajı
 • Altıntepsi Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Altıntepsi Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Altıntepsi Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Altıntepsi tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Altıntepsi Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Altıntepsi Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Altıntepsi rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Altıntepsi Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Altıntepsi Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Altıntepsi Tesisat

Altıntepsi Tesisat