Muratpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Bayrampaşa Su Tesisatçısı  >>  Muratpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Muratpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Muratpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Muratpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Muratpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Muratpaşa su kaçak tespiti, Muratpaşa tıkanıklık açma, Muratpaşa musluk tamiri ve Muratpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Muratpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Muratpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Muratpaşa sifon ya da Muratpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Muratpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmMuratpaşatedir.

Muratpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Muratpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Muratpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Muratpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Muratpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Muratpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Muratpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Muratpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Muratpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Muratpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Muratpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Muratpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Muratpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Muratpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Muratpaşa Su Deposu Montajı
 • Muratpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Muratpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Muratpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Muratpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Muratpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Muratpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Muratpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Muratpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Muratpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Muratpaşa Tesisat

Muratpaşa Tesisat