Aşiyan Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Aşiyan Tesisat – 0532 384 77 07

Aşiyan Tesisat – 0532 384 77 07Aşiyan Tesisat – 0532 384 77 07Aşiyan Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Aşiyan su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Aşiyan su kaçak tespiti, Aşiyan tıkanıklık açma, Aşiyan musluk tamiri ve Aşiyan klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Aşiyan Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Aşiyan tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Aşiyan sifon ya da Aşiyan gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Aşiyan sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Aşiyan bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Aşiyan Su Kaçak Tespiti
 • Aşiyan Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Aşiyan Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Aşiyan Taharet Musluğu Tamiri
 • Aşiyan Klozet Sifonu Tamiri
 • Aşiyan Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Aşiyan Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Aşiyan Gömme Rezervuar Tamiri
 • Aşiyan Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Aşiyan Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Aşiyan Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Aşiyan Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Aşiyan Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Aşiyan Su Deposu Montajı
 • Aşiyan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Aşiyan Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Aşiyan Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Aşiyan tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Aşiyan Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Aşiyan Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Aşiyan rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Aşiyan Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Aşiyan Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Aşiyan Tesisat

Aşiyan Tesisat