Ataköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Ataköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ataköy Tesisat – 0532 384 77 07Ataköy Tesisat – 0532 384 77 07Ataköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ataköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ataköy su kaçak tespiti, Ataköy tıkanıklık açma, Ataköy musluk tamiri ve Ataköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ataköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ataköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ataköy sifon ya da Ataköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ataköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ataköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ataköy Su Kaçak Tespiti
 • Ataköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ataköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ataköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Ataköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Ataköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ataköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ataköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ataköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ataköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ataköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ataköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ataköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ataköy Su Deposu Montajı
 • Ataköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ataköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ataköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ataköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ataköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ataköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ataköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ataköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ataköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ataköy Tesisat

Ataköy Tesisat