Aydınlı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Tuzla Su Tesisatçısı  >>  Aydınlı Tesisat – 0532 384 77 07

Aydınlı Tesisat – 0532 384 77 07Aydınlı Tesisat – 0532 384 77 07Aydınlı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Aydınlı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Aydınlı su kaçak tespiti, Aydınlı tıkanıklık açma, Aydınlı musluk tamiri ve Aydınlı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Aydınlı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Aydınlı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Aydınlı sifon ya da Aydınlı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Aydınlı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmAydınlıtedir.

Aydınlı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Aydınlı Su Kaçak Tespiti
 • Aydınlı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Aydınlı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Aydınlı Taharet Musluğu Tamiri
 • Aydınlı Klozet Sifonu Tamiri
 • Aydınlı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Aydınlı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Aydınlı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Aydınlı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Aydınlı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Aydınlı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Aydınlı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Aydınlı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Aydınlı Su Deposu Montajı
 • Aydınlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Aydınlı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Aydınlı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Aydınlı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Aydınlı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Aydınlı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Aydınlı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Aydınlı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Aydınlı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Aydınlı Tesisat

Aydınlı Tesisat