Ayvansaray Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Ayvansaray Tesisat – 0532 384 77 07

Ayvansaray Tesisat – 0532 384 77 07Ayvansaray Tesisat – 0532 384 77 07Ayvansaray Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ayvansaray su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ayvansaray su kaçak tespiti, Ayvansaray tıkanıklık açma, Ayvansaray musluk tamiri ve Ayvansaray klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ayvansaray Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ayvansaray tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ayvansaray sifon ya da Ayvansaray gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ayvansaray sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ayvansaray bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ayvansaray Su Kaçak Tespiti
 • Ayvansaray Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ayvansaray Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ayvansaray Taharet Musluğu Tamiri
 • Ayvansaray Klozet Sifonu Tamiri
 • Ayvansaray Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ayvansaray Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ayvansaray Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ayvansaray Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ayvansaray Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ayvansaray Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ayvansaray Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ayvansaray Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ayvansaray Su Deposu Montajı
 • Ayvansaray Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ayvansaray Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAyvansarayk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ayvansaray Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ayvansaray tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ayvansaray Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ayvansaray Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ayvansaray rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ayvansaray Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ayvansaray Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ayvansaray Tesisat

Ayvansaray Tesisat