Baltalimanı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Baltalimanı Tesisat – 0532 384 77 07

Baltalimanı Tesisat – 0532 384 77 07Baltalimanı Tesisat – 0532 384 77 07Baltalimanı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Baltalimanı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Baltalimanı su kaçak tespiti, Baltalimanı tıkanıklık açma, Baltalimanı musluk tamiri ve Baltalimanı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Baltalimanı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Baltalimanı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Baltalimanı sifon ya da Baltalimanı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Baltalimanı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Baltalimanı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Baltalimanı Su Kaçak Tespiti
 • Baltalimanı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Baltalimanı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Baltalimanı Taharet Musluğu Tamiri
 • Baltalimanı Klozet Sifonu Tamiri
 • Baltalimanı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Baltalimanı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Baltalimanı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Baltalimanı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Baltalimanı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Baltalimanı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Baltalimanı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Baltalimanı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Baltalimanı Su Deposu Montajı
 • Baltalimanı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Baltalimanı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Baltalimanı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Baltalimanı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Baltalimanı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Baltalimanı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Baltalimanı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Baltalimanı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Baltalimanı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Baltalimanı Tesisat

Baltalimanı Tesisat