Bebek Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Bebek Tesisat – 0532 384 77 07

Bebek Tesisat – 0532 384 77 07



Bebek Tesisat – 0532 384 77 07



Bebek Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Bebek su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Bebek su kaçak tespiti, Bebek tıkanıklık açma, Bebek musluk tamiri ve Bebek klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Bebek Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Bebek tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Bebek sifon ya da Bebek gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Bebek sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Bebek bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Bebek Su Kaçak Tespiti
 • Bebek Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Bebek Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Bebek Taharet Musluğu Tamiri
 • Bebek Klozet Sifonu Tamiri
 • Bebek Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Bebek Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Bebek Gömme Rezervuar Tamiri
 • Bebek Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Bebek Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Bebek Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Bebek Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Bebek Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Bebek Su Deposu Montajı
 • Bebek Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Bebek Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Bebek Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Bebek tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Bebek Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Bebek Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Bebek rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Bebek Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Bebek Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Bebek Tesisat

Bebek Tesisat