Beşyüzevler Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Beşyüzevler Tesisat – 0532 384 77 07

Beşyüzevler Tesisat – 0532 384 77 07Beşyüzevler Tesisat – 0532 384 77 07Beşyüzevler Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Beşyüzevler su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Beşyüzevler su kaçak tespiti, Beşyüzevler tıkanıklık açma, Beşyüzevler musluk tamiri ve Beşyüzevler klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Beşyüzevler Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Beşyüzevler tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Beşyüzevler sifon ya da Beşyüzevler gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Beşyüzevler sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Beşyüzevler bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Beşyüzevler Su Kaçak Tespiti
 • Beşyüzevler Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Beşyüzevler Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Beşyüzevler Taharet Musluğu Tamiri
 • Beşyüzevler Klozet Sifonu Tamiri
 • Beşyüzevler Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Beşyüzevler Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Beşyüzevler Gömme Rezervuar Tamiri
 • Beşyüzevler Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Beşyüzevler Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Beşyüzevler Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Beşyüzevler Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Beşyüzevler Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Beşyüzevler Su Deposu Montajı
 • Beşyüzevler Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Beşyüzevler Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Beşyüzevler Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Beşyüzevler tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Beşyüzevler Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Beşyüzevler Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Beşyüzevler rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Beşyüzevler Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Beşyüzevler Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Beşyüzevler Tesisat

Beşyüzevler Tesisat