Beyazıt Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Beyazıt Tesisat – 0532 384 77 07

Beyazıt Tesisat – 0532 384 77 07Beyazıt Tesisat – 0532 384 77 07Beyazıt Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Beyazıt su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Beyazıt su kaçak tespiti, Beyazıt tıkanıklık açma, Beyazıt musluk tamiri ve Beyazıt klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Beyazıt Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Beyazıt tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Beyazıt sifon ya da Beyazıt gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Beyazıt sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Beyazıt bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Beyazıt Su Kaçak Tespiti
 • Beyazıt Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Beyazıt Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Beyazıt Taharet Musluğu Tamiri
 • Beyazıt Klozet Sifonu Tamiri
 • Beyazıt Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Beyazıt Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Beyazıt Gömme Rezervuar Tamiri
 • Beyazıt Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Beyazıt Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Beyazıt Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Beyazıt Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Beyazıt Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Beyazıt Su Deposu Montajı
 • Beyazıt Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Beyazıt Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Beyazıt Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Beyazıt tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Beyazıt Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Beyazıt Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Beyazıt rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Beyazıt Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Beyazıt Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Beyazıt Tesisat

Beyazıt Tesisat