Bomonti Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Bomonti Tesisat – 0532 384 77 07

Bomonti Tesisat – 0532 384 77 07Bomonti Tesisat – 0532 384 77 07Bomonti Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Bomonti su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Bomonti su kaçak tespiti, Bomonti tıkanıklık açma, Bomonti musluk tamiri ve Bomonti klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Bomonti Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Bomonti tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Bomonti sifon ya da Bomonti gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Bomonti sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Bomonti bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Bomonti Su Kaçak Tespiti
 • Bomonti Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Bomonti Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Bomonti Taharet Musluğu Tamiri
 • Bomonti Klozet Sifonu Tamiri
 • Bomonti Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Bomonti Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Bomonti Gömme Rezervuar Tamiri
 • Bomonti Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Bomonti Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Bomonti Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Bomonti Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Bomonti Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Bomonti Su Deposu Montajı
 • Bomonti Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Bomonti Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Bomonti Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Bomonti tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Bomonti Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Bomonti Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Bomonti rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Bomonti Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Bomonti Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Bomonti Tesisat

Bomonti Tesisat