Bulgurlu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Bulgurlu Tesisat – 0532 384 77 07

Bulgurlu Tesisat – 0532 384 77 07Bulgurlu Tesisat – 0532 384 77 07Bulgurlu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Bulgurlu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Bulgurlu su kaçak tespiti, Bulgurlu tıkanıklık açma, Bulgurlu musluk tamiri ve Bulgurlu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Bulgurlu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Bulgurlu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Bulgurlu sifon ya da Bulgurlu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Bulgurlu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Bulgurlu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Bulgurlu Su Kaçak Tespiti
 • Bulgurlu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Bulgurlu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Bulgurlu Taharet Musluğu Tamiri
 • Bulgurlu Klozet Sifonu Tamiri
 • Bulgurlu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Bulgurlu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Bulgurlu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Bulgurlu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Bulgurlu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Bulgurlu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Bulgurlu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Bulgurlu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Bulgurlu Su Deposu Montajı
 • Bulgurlu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Bulgurlu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBulgurluk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Bulgurlu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Bulgurlu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Bulgurlu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Bulgurlu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Bulgurlu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Bulgurlu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Bulgurlu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Bulgurlu Tesisat

Bulgurlu Tesisat