Yavuztürk Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Üsküdar Su Tesisatçısı  >>  Yavuztürk Tesisat – 0532 384 77 07

Yavuztürk Tesisat – 0532 384 77 07Yavuztürk Tesisat – 0532 384 77 07Yavuztürk Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yavuztürk su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yavuztürk su kaçak tespiti, Yavuztürk tıkanıklık açma, Yavuztürk musluk tamiri ve Yavuztürk klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yavuztürk Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yavuztürk tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yavuztürk sifon ya da Yavuztürk gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yavuztürk sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yavuztürk bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yavuztürk Su Kaçak Tespiti
 • Yavuztürk Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yavuztürk Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yavuztürk Taharet Musluğu Tamiri
 • Yavuztürk Klozet Sifonu Tamiri
 • Yavuztürk Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yavuztürk Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yavuztürk Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yavuztürk Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yavuztürk Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yavuztürk Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yavuztürk Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yavuztürk Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yavuztürk Su Deposu Montajı
 • Yavuztürk Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yavuztürk Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYavuztürkk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yavuztürk Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yavuztürk tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yavuztürk Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yavuztürk Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yavuztürk rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yavuztürk Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yavuztürk Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yavuztürk Tesisat

Yavuztürk Tesisat