Büyükşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beylikdüzü Su Tesisatçısı  >>  Büyükşehir Tesisat – 0532 384 77 07

Büyükşehir Tesisat – 0532 384 77 07Büyükşehir Tesisat – 0532 384 77 07Büyükşehir Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Büyükşehir su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Büyükşehir su kaçak tespiti, Büyükşehir tıkanıklık açma, Büyükşehir musluk tamiri ve Büyükşehir klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Büyükşehir Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Büyükşehir tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Büyükşehir sifon ya da Büyükşehir gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Büyükşehir sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmBüyükşehirtedir.

Büyükşehir bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Büyükşehir Su Kaçak Tespiti
 • Büyükşehir Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Büyükşehir Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Büyükşehir Taharet Musluğu Tamiri
 • Büyükşehir Klozet Sifonu Tamiri
 • Büyükşehir Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Büyükşehir Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Büyükşehir Gömme Rezervuar Tamiri
 • Büyükşehir Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Büyükşehir Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Büyükşehir Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Büyükşehir Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Büyükşehir Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Büyükşehir Su Deposu Montajı
 • Büyükşehir Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Büyükşehir Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBüyükşehirk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Büyükşehir Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Büyükşehir tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Büyükşehir Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Büyükşehir Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Büyükşehir rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Büyükşehir Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Büyükşehir Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Büyükşehir Tesisat

Büyükşehir Tesisat