Marmara Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beylikdüzü Su Tesisatçısı  >>  Marmara Tesisat – 0532 384 77 07

Marmara Tesisat – 0532 384 77 07Marmara Tesisat – 0532 384 77 07Marmara Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Marmara su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Marmara su kaçak tespiti, Marmara tıkanıklık açma, Marmara musluk tamiri ve Marmara klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Marmara Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Marmara tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Marmara sifon ya da Marmara gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Marmara sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmMarmaratedir.

Marmara bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Marmara Su Kaçak Tespiti
 • Marmara Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Marmara Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Marmara Taharet Musluğu Tamiri
 • Marmara Klozet Sifonu Tamiri
 • Marmara Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Marmara Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Marmara Gömme Rezervuar Tamiri
 • Marmara Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Marmara Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Marmara Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Marmara Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Marmara Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Marmara Su Deposu Montajı
 • Marmara Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Marmara Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMarmarak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Marmara Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Marmara tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Marmara Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Marmara Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Marmara rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Marmara Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Marmara Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Marmara Tesisat

Marmara Tesisat