Caferağa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kadıköy Su Tesisatçısı  >>  Caferağa Tesisat – 0532 384 77 07

Caferağa Tesisat – 0532 384 77 07Caferağa Tesisat – 0532 384 77 07Caferağa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Caferağa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Caferağa su kaçak tespiti, Caferağa tıkanıklık açma, Caferağa musluk tamiri ve Caferağa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Caferağa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Caferağa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Caferağa sifon ya da Caferağa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Caferağa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Caferağa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Caferağa Su Kaçak Tespiti
 • Caferağa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Caferağa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Caferağa Taharet Musluğu Tamiri
 • Caferağa Klozet Sifonu Tamiri
 • Caferağa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Caferağa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Caferağa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Caferağa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Caferağa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Caferağa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Caferağa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Caferağa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Caferağa Su Deposu Montajı
 • Caferağa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Caferağa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seCaferağak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Caferağa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Caferağa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Caferağa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Caferağa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Caferağa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Caferağa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Caferağa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Caferağa Tesisat

Caferağa Tesisat