Hasanpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kadıköy Su Tesisatçısı  >>  Hasanpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Hasanpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Hasanpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Hasanpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Hasanpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Hasanpaşa su kaçak tespiti, Hasanpaşa tıkanıklık açma, Hasanpaşa musluk tamiri ve Hasanpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Hasanpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Hasanpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Hasanpaşa sifon ya da Hasanpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Hasanpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Hasanpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Hasanpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Hasanpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Hasanpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Hasanpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Hasanpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Hasanpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Hasanpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Hasanpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Hasanpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Hasanpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Hasanpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Hasanpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Hasanpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Hasanpaşa Su Deposu Montajı
 • Hasanpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Hasanpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seHasanpaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Hasanpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Hasanpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Hasanpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Hasanpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Hasanpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Hasanpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Hasanpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Hasanpaşa Tesisat

Hasanpaşa Tesisat