Çağlayan Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çağlayan Tesisat – 0532 384 77 07

Çağlayan Tesisat – 0532 384 77 07Çağlayan Tesisat – 0532 384 77 07Çağlayan Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çağlayan su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çağlayan su kaçak tespiti, Çağlayan tıkanıklık açma, Çağlayan musluk tamiri ve Çağlayan klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çağlayan Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çağlayan tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çağlayan sifon ya da Çağlayan gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çağlayan sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çağlayan bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çağlayan Su Kaçak Tespiti
 • Çağlayan Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çağlayan Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çağlayan Taharet Musluğu Tamiri
 • Çağlayan Klozet Sifonu Tamiri
 • Çağlayan Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çağlayan Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çağlayan Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çağlayan Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çağlayan Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çağlayan Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çağlayan Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çağlayan Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çağlayan Su Deposu Montajı
 • Çağlayan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çağlayan Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çağlayan Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çağlayan tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çağlayan Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çağlayan Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çağlayan rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çağlayan Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çağlayan Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çağlayan Tesisat

Çağlayan Tesisat