Cihangir Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Cihangir Tesisat – 0532 384 77 07

Cihangir Tesisat – 0532 384 77 07Cihangir Tesisat – 0532 384 77 07Cihangir Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Cihangir su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Cihangir su kaçak tespiti, Cihangir tıkanıklık açma, Cihangir musluk tamiri ve Cihangir klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Cihangir Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Cihangir tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Cihangir sifon ya da Cihangir gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Cihangir sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Cihangir bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Cihangir Su Kaçak Tespiti
 • Cihangir Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Cihangir Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Cihangir Taharet Musluğu Tamiri
 • Cihangir Klozet Sifonu Tamiri
 • Cihangir Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Cihangir Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Cihangir Gömme Rezervuar Tamiri
 • Cihangir Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Cihangir Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Cihangir Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Cihangir Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Cihangir Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Cihangir Su Deposu Montajı
 • Cihangir Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Cihangir Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Cihangir Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Cihangir tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Cihangir Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Cihangir Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Cihangir rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Cihangir Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Cihangir Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Cihangir Tesisat

Cihangir Tesisat