Çamlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sarıyer Su Tesisatçısı  >>  Çamlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07

Çamlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07Çamlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07Çamlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çamlıtepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çamlıtepe su kaçak tespiti, Çamlıtepe tıkanıklık açma, Çamlıtepe musluk tamiri ve Çamlıtepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çamlıtepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çamlıtepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çamlıtepe sifon ya da Çamlıtepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çamlıtepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmÇamlıtepetedir.

Çamlıtepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çamlıtepe Su Kaçak Tespiti
 • Çamlıtepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çamlıtepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çamlıtepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Çamlıtepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Çamlıtepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çamlıtepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çamlıtepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çamlıtepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çamlıtepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çamlıtepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çamlıtepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çamlıtepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çamlıtepe Su Deposu Montajı
 • Çamlıtepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çamlıtepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seÇamlıtepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çamlıtepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çamlıtepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çamlıtepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çamlıtepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çamlıtepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çamlıtepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çamlıtepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çamlıtepe Tesisat

Çamlıtepe Tesisat