Çarşıkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çarşıkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Çarşıkapı Tesisat – 0532 384 77 07Çarşıkapı Tesisat – 0532 384 77 07Çarşıkapı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çarşıkapı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çarşıkapı su kaçak tespiti, Çarşıkapı tıkanıklık açma, Çarşıkapı musluk tamiri ve Çarşıkapı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çarşıkapı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çarşıkapı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çarşıkapı sifon ya da Çarşıkapı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çarşıkapı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çarşıkapı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çarşıkapı Su Kaçak Tespiti
 • Çarşıkapı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çarşıkapı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çarşıkapı Taharet Musluğu Tamiri
 • Çarşıkapı Klozet Sifonu Tamiri
 • Çarşıkapı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çarşıkapı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çarşıkapı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çarşıkapı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çarşıkapı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çarşıkapı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çarşıkapı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çarşıkapı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çarşıkapı Su Deposu Montajı
 • Çarşıkapı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çarşıkapı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çarşıkapı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çarşıkapı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çarşıkapı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çarşıkapı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çarşıkapı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çarşıkapı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çarşıkapı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çarşıkapı Tesisat

Çarşıkapı Tesisat