Çatalçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çatalçeşme Tesisat – 0532 384 77 07

Çatalçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Çatalçeşme Tesisat – 0532 384 77 07Çatalçeşme Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çatalçeşme su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çatalçeşme su kaçak tespiti, Çatalçeşme tıkanıklık açma, Çatalçeşme musluk tamiri ve Çatalçeşme klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çatalçeşme Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çatalçeşme tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çatalçeşme sifon ya da Çatalçeşme gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çatalçeşme sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çatalçeşme bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çatalçeşme Su Kaçak Tespiti
 • Çatalçeşme Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çatalçeşme Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çatalçeşme Taharet Musluğu Tamiri
 • Çatalçeşme Klozet Sifonu Tamiri
 • Çatalçeşme Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çatalçeşme Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çatalçeşme Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çatalçeşme Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çatalçeşme Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çatalçeşme Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çatalçeşme Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çatalçeşme Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çatalçeşme Su Deposu Montajı
 • Çatalçeşme Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çatalçeşme Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çatalçeşme Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çatalçeşme tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çatalçeşme Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çatalçeşme Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çatalçeşme rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çatalçeşme Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çatalçeşme Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çatalçeşme Tesisat

Çatalçeşme Tesisat