Çatladıkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çatladıkapı Tesisat – 0532 384 77 07

Çatladıkapı Tesisat – 0532 384 77 07Çatladıkapı Tesisat – 0532 384 77 07Çatladıkapı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çatladıkapı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çatladıkapı su kaçak tespiti, Çatladıkapı tıkanıklık açma, Çatladıkapı musluk tamiri ve Çatladıkapı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çatladıkapı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çatladıkapı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çatladıkapı sifon ya da Çatladıkapı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çatladıkapı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çatladıkapı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çatladıkapı Su Kaçak Tespiti
 • Çatladıkapı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çatladıkapı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çatladıkapı Taharet Musluğu Tamiri
 • Çatladıkapı Klozet Sifonu Tamiri
 • Çatladıkapı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çatladıkapı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çatladıkapı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çatladıkapı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çatladıkapı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çatladıkapı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çatladıkapı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çatladıkapı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çatladıkapı Su Deposu Montajı
 • Çatladıkapı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çatladıkapı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çatladıkapı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çatladıkapı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çatladıkapı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çatladıkapı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çatladıkapı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çatladıkapı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çatladıkapı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çatladıkapı Tesisat

Çatladıkapı Tesisat