Çatma Mescit Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Beyoğlu Su Tesisatçısı  >>  Çatma Mescit Tesisat – 0532 384 77 07

Çatma Mescit Tesisat – 0532 384 77 07Çatma Mescit Tesisat – 0532 384 77 07Çatma Mescit Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çatma Mescit su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çatma Mescit su kaçak tespiti, Çatma Mescit tıkanıklık açma, Çatma Mescit musluk tamiri ve Çatma Mescit klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çatma Mescit Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çatma Mescit tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çatma Mescit sifon ya da Çatma Mescit gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çatma Mescit sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmÇatma Mescittedir.

Çatma Mescit bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çatma Mescit Su Kaçak Tespiti
 • Çatma Mescit Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çatma Mescit Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çatma Mescit Taharet Musluğu Tamiri
 • Çatma Mescit Klozet Sifonu Tamiri
 • Çatma Mescit Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çatma Mescit Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çatma Mescit Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çatma Mescit Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çatma Mescit Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çatma Mescit Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çatma Mescit Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çatma Mescit Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çatma Mescit Su Deposu Montajı
 • Çatma Mescit Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çatma Mescit Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çatma Mescit Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çatma Mescit tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çatma Mescit Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çatma Mescit Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çatma Mescit rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çatma Mescit Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çatma Mescit Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çatma Mescit Tesisat

Çatma Mescit Tesisat